Pallas men's recycled insulated bodywarmer
Από
29,01 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 31,71 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 31,71 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 39,32 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-39437551
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Pallas men's recycled insulated bodywarmer"
The Pallas men's recycled insulated bodywarmer – a perfect blend of style and functionality. Stay protected from cold and wind with the inner stormflap featuring a chinguard. The bodywarmers's chest pocket with zipper closure provides a secure space for your essentials. The elasticated binding adds a stylish touch while ensuring a secure fit. Made of 38 g/m² of dull cire 380T nylon woven fabric, the bodywarmer offers a sleek and durable exterior. The padding and filling consist of fake down insulation made of polyester, providing lightweight warmth without compromising on comfort.
| Colour: | Navy |
|---|---|
| Size: | S |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 60 x 38 x 41 cm |
| OuterCartonDimension: | 60 x 38 x 41 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 20 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 10 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 9.5 |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6211339000000000000000 |
| Βάρος: | 410g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Dull cire 380T woven of Recycled nylon, 38 g/m2, 210T of 100% Polyester |
Σύνδεση