Pack 500 g/m² Aware™ recycled toiletry organiser
Από
5,24 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 5,24 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 5,24 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 6,50 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-12074690
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Pack 500 g/m² Aware™ recycled toiletry organiser"
Toiletry organiser made of 500 g/m² recycled cotton and recycled polyester, featuring a spacious main compartment with a secure zipper closure and multiple interior slip pockets, making it ideal for storing toiletry essentials. Its versatile design is also well-suited for organising small items like socks or chargers, keeping luggage neatly arranged. The bag incorporates Cyclo® recycled fibres where they use pre-sorted waste that determines the colour of the yarn. These fibres do not only reduce the demand for virgin resources but also exhibit a commitment to a circular life, embodying the essence of reducing waste and promoting a closed-loop system. Each bag also comes with an Aware™ tracer. This innovative feature allows users to trace the origins and journey of their item through a QR code, enhancing transparency in the supply chain and fostering a stronger connection between the product and its production process.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 37 x 37 x 50 cm |
| OuterCartonDimension: | 37 x 37 x 50 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 40 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 15 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 14.25 |
| Ύψος: | 140mm |
| Αριθμός δασμολογίου: | 4202321000000000000000 |
| Βάρος: | 250g |
| Μάρκα: | Unbranded |
| Μήκος: | 216mm |
| Πλάτος: | 140mm |
| Υλικός: | 70% Recycled cotton and 30% Recycled Polyester, 500 g/m2 |
Σύνδεση