Cuprite long sleeve men's organic shirt
Από
14,99 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 14,99 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 14,99 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 18,59 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-37524503
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Cuprite long sleeve men's organic shirt"
The Cuprite long sleeve men's organic shirt – a sustainable and stylish choice. Made from organic cotton poplin, this shirt combines ethical manufacturing with exceptional comfort. It features a semi-spread collar that offers a more relaxed and versatile look. The contrast-coloured stitching on the sleeve placket and bottom buttonhole placket adds a subtle pop of style.
| Colour: | Light Blue |
|---|---|
| Size: | L |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 56 x 36 x 30 cm |
| OuterCartonDimension: | 56 x 36 x 30 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 40 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 12 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 11.4 |
| Outlet: | ναι |
| Packaging Information: | Individual polybag () |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6205200090000000000000 |
| Βάρος: | 275g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Poplin of 100% Organic cotton, 121 g/m2 |
| Φύλο: | Αρσενικό |
Σύνδεση