Charon 240 g/m2 unisex full zip hoodie
Από
21,54 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 23,55 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 23,55 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 29,20 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-38229442
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Charon 240 g/m2 unisex full zip hoodie"
The Charon unisex full zip hoodie – where style meets comfort in perfect harmony. This hoodie is a true embodiment of classic design. Additionally, the interior custom branding options allow personalised branding or customisation inside the hoodie. A kangaroo pocket combines convenience with a modern aesthetic. The flat knit rib bottom hem and cuffs guarantee a secure fit, while the brushed interior maximizes softness. The 240 g/m² fabric, blend of cotton and polyester, promises warmth and durability. Elevate your wardrobe with the Charon full zip hoodie.
| Colour: | Blue |
|---|---|
| Size: | M |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 37 x 53 x 27 cm |
| OuterCartonDimension: | 37 x 53 x 27 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 15 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 7 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 6.65 |
| Packaging Information: | Individual polybag () |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6102209000000000000000 |
| Βάρος: | 480g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Knit of 50% Cotton and 50% Polyester, 240 g/m2 |
| Φύλο: | Αρσενικό |
Σύνδεση