Boris 280 g/m2 unisex OCS organic oversized hoodie
Από
25,92 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 28,32 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 28,32 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 35,12 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-39563013
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Boris 280 g/m2 unisex OCS organic oversized hoodie"
The Boris oversized hoodie blends contemporary design with more sustainable innovation. Made from OCS and GRS certified cotton, it offers a soft, premium feel while promoting responsible production. Its relaxed oversized fit ensures modern comfort and effortless style. Each piece includes an Aware™ tracer, ensuring full transparency of its responsible production journey.
| Colour: | White |
|---|---|
| Size: | L |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 45 x 75 x 24 cm |
| OuterCartonDimension: | 45 x 75 x 24 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 15 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 10 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 8.4 |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6110209900000000000000 |
| Βάρος: | 520g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Knit of 80% Organic cotton and 20% Recycled cotton, 280 g/m2 |
Σύνδεση