Azurite short sleeve men’s organic t-shirt
Από
4,94 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 4,94 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 4,94 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 6,13 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-37506895
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Azurite short sleeve men’s organic t-shirt"
The Azurite short sleeve men's organic t-shirt is a responsible choice. Made with 100% organic cotton with a fabric weight of 160 g/m², this t-shirt is not only good for the environment but also soft and comfortable to wear. With its round neck and short sleeves this t-shirt is both sustainable and modern, and the double needle stitching details and heat transfer main label ensure durability and tagless comfort.
| Colour: | Storm grey |
|---|---|
| Size: | 2XL |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 58 x 38 x 24 cm |
| OuterCartonDimension: | 58 x 38 x 24 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 50 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 11 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 10.45 |
| Outlet: | ναι |
| Packaging Information: | Individual polybag () |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6109100010000000000000 |
| Βάρος: | 170g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Single Jersey knit of Organic cotton, 160 g/m2 |
| Φύλο: | Αρσενικό |
Σύνδεση