Azurite 160 g/m² short sleeve unisex OCS organic t-shirt
Από
8,36 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 9,12 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 9,12 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 11,31 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-39554011
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Azurite 160 g/m² short sleeve unisex OCS organic t-shirt"
The Azurite unisex short sleeve t-shirt is made from 100% OCS certified organic cotton with a fabric weight of 160 g/m², making it soft and comfortable to wear. Featuring a round neck, double needle stitching details and a size label, ensuring durability and label-free comfort. Each piece includes an Aware™ tracer, ensuring full transparency of its responsible production journey.
| Colour: | White |
|---|---|
| Size: | S |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 51 x 37 x 19 cm |
| OuterCartonDimension: | 51 x 37 x 19 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 50 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 9 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 7.5 |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6109100010000000000000 |
| Βάρος: | 160g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Single Jersey knit of Organic cotton, 160 g/m2 |
Σύνδεση