Amuse Zero Waste Lunchbox- Grey
Από
6,20 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 6,20 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 6,20 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 7,69 € |
Αριθμός προϊόντος:
A558-SKU1673076
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Amuse Zero Waste Lunchbox- Grey"
The Amuse Zero Waste lunchbox is made of 100% recycled plastic, from Amuse's own production waste. Due to the use of recycled materials, the colour of each lunchbox may vary slightly. The lunchbox is BPA-free and 100% certified food-safe. To make sure the lunchbox does not open in your bag, an elastic band is used, but this is a sustainable solution. The elastic is made from recycled jeans. In short, you are certainly doing your bit for a better world with this lunchbox!
The Amuse Zero Waste Lunchbox can be personalised with a thermal print on the elastic. The lunchbox is dishwasher and microwave safe.
| Colour: | Grey |
|---|---|
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 26 |
| QuantityOnPallet: | 728 |
| Refining dimension: | 111 x 23 mm |
| Ύψος: | 50mm |
| Αριθμός δασμολογίου: | 3924100000 |
| Βάρος: | 150g |
| Μάρκα: | Amuse |
| Μήκος: | 140mm |
| Πλάτος: | 210mm |
Σύνδεση