Americano® POP 350 ml insulated tumbler
Από
4,26 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 5,40 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 270,00 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 334,80 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-21077752
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Americano® POP 350 ml insulated tumbler"
The Americano® POP double‑wall insulated tumbler contains 47% recycled Prevented Ocean Plastic. Thanks to a world first in recycling, single-use PP cups can now be collected and mechanically recycled into new food-safe products, just like this one! In fact, this tumbler transforms 20 single-use plastic cups into a drinkware item that can be used over and over again – and then recycled again! With a practical 350 ml capacity, it’s perfect for everyday use at home, in the office, or on the go. The mug is fully recyclable, BPA‑free, and dishwasher safe. Each tumbler is supplied in its own individual cardboard box, ideal for gifting or retail presentation. Made in the UK.
| Colour: | Blue |
|---|---|
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Made in Europe: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 49 x 50 x 40 cm |
| OuterCartonDimension: | 49 x 50 x 40 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 50 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 8.2 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 7.79 |
| Ύψος: | 154mm |
| Αριθμός δασμολογίου: | 3924100090000000000000 |
| Διάμετρος: | 94mm |
| Μάρκα: | Unbranded |
| Υλικός: | 12% PP Plastic and 41% Recycled PP Plastic and 47% Recycled PP plastic (POP) |
Σύνδεση