Americano® Espresso POP 250 ml tumbler
Από
3,95 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 5,01 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 250,50 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 310,62 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-21078106
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Americano® Espresso POP 250 ml tumbler"
The Americano® Espresso POP tumbler contains 50% recycled Prevented Ocean Plastic. Thanks to a world first in recycling, single-use PP cups can now be collected and mechanically recycled into new food-safe products, just like this one! In fact, this tumbler transforms 18 single-use plastic cups into a drinkware item that can be used over and over again – and then recycled again! Compact, double-wall insulated tumbler with twist-on lid. Fits under most coffee makers. Volume capacity is 250 ml. BPA-free. EN12875-1 compliant, dishwasher safe, and microwave safe. Made in the UK.
| Colour: | Sandstone |
|---|---|
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Made in Europe: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 49 x 50 x 40 cm |
| OuterCartonDimension: | 49 x 50 x 40 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 70 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 9.8 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 9.31 |
| Ύψος: | 118mm |
| Αριθμός δασμολογίου: | 3924100090000000000000 |
| Διάμετρος: | 94mm |
| Μάρκα: | Unbranded |
| Υλικός: | 14% PP Plastic and 36% Recycled PP Plastic and 50% Recycled PP plastic (POP) |
Σύνδεση