Americano® Eco 350 ml recycled tumbler with spill-proof lid
Από
4,88 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 6,18 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 309,00 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 383,16 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-21042510
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Americano® Eco 350 ml recycled tumbler with spill-proof lid"
Double-walled tumbler made from recycled plastic, with a twist-on spill-proof lid and black inner layer. The tumbler is 75% recycled in total, with a recycled mug and standard lid. The lid clips closed to better prevent spillages, and is manufactured without silicone for a fully recyclable mug. Due to the nature of recycled plastic, there may be small marks or some colour variation. EN12875-1 compliant, dishwasher safe, and microwave safe. The tumbler has a volume capacity of 350 ml and is fully recyclable. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free.
| Colour: | Blue, White |
|---|---|
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Eco: | ναι |
| Made in Europe: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 36 x 40 x 53 cm |
| OuterCartonDimension: | 36 x 40 x 53 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 60 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 8 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 7.6 |
| Ύψος: | 154mm |
| Αριθμός δασμολογίου: | 3924100090000000000000 |
| Βάρος: | 122g |
| Διάμετρος: | 94mm |
| Μάρκα: | Unbranded |
| Υλικός: | Recycled PP Plastic, PP Plastic |
Σύνδεση