Amelia 450 g/m² cotton towel 70x140 cm
Από
12,27 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 13,38 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 13,38 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 16,59 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-11700255
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Amelia 450 g/m² cotton towel 70x140 cm"
High quality and sustainable 450 g/m² towel that is delightfully thick, silky, and super soft to the skin. This item is certified STANDARD 100 by OEKO-TEX®. It guarantees that the textile product has been manufactured using sustainable processes under environmentally friendly and socially responsible working conditions and is free from harmful chemicals or synthetic materials. Available in a variety of beautiful colours to refine any home or hotel bathroom. The towel is dyed with a waterless dyeing process that reduces freshwater demand and prevents the large volumes of polluted water that are typical of water-based dyeing processes. Towel size: 70x140 cm. Made in Europe.
| Colour: | Navy |
|---|---|
| Country of Origin: | BULGARIA |
| Eco: | ναι |
| Made in Europe: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 40 x 49 x 58 cm |
| OuterCartonDimension: | 40 x 49 x 58 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 30 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 15 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 14 |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6302600090000000000000 |
| Βάρος: | 441g |
| Μάρκα: | Unbranded |
| Μήκος: | 1400mm |
| Πλάτος: | 700mm |
| Υλικός: | Cotton, 450 g/m2 |
Σύνδεση