Amber men's GRS recycled full zip fleece jacket
Από
10,49 €
Χωρίς εκτύπωση
| Τιμή μονάδας Χωρίς εκτύπωση | 10,49 € |
|---|---|
| Καθαρό σύνολο: | 10,49 € |
| Συνολικό ακαθάριστο ποσό: | 13,01 € |
Αριθμός προϊόντος:
A34-37529013
Αποθέματα:
Πληροφορίες για το προϊόν "Amber men's GRS recycled full zip fleece jacket"
The Amber men's GRS recycled full zip fleece jacket – a perfect fushion of style and functionality. This jacket features a GRS recycled center front zipper coil for a sleek and durable closure. The inner stormflap with chinguard provides extra protection against the elements. The jacket has front pockets with secure zippers, allowing you to carry essentials with ease, and the chest pocket with zipper closure adds a touch style. Made from 174 g/m² GRS certified recycled polyester, the Amber fleece jacket is the perfect balance between warmth and lightness. Elevate your outdoor adventures with this remarkable jacket that embodies sophistication. The GRS certification ensures a 100% certified supply chain, from raw material to our printing techniques, making this garment a more responsible choice.
| Colour: | White |
|---|---|
| Size: | L |
| Country of Origin: | PRC |
| Eco: | ναι |
| OuterBoxDimension: | 58 x 38 x 39 cm |
| OuterCartonDimension: | 58 x 38 x 39 cm |
| OuterCartonQuantityPerCarton: | 20 |
| OuterCartonWeightGrossKG: | 9 |
| OuterCartonWeightNetKG: | 8.55 |
| Outlet: | ναι |
| Αριθμός δασμολογίου: | 6101301000000000000000 |
| Βάρος: | 400g |
| Μάρκα: | Elevate |
| Υλικός: | Micro fleece of 100% GRS certified recycled polyester, 174 g/m2 |
| Φύλο: | Αρσενικό |
Σύνδεση